Золотоніською окружною прокуратурою в судовому порядку вжито заходів на захист державних інтересів, порушених внаслідок протиправного користування іноземцем земельною ділянкою площею майже 3 га.

Зокрема, в ході здійснення представницької діяльності виявлено, що громадянин Російської Федерації отримав у спадок земельну ділянку, яка розташована в адміністративних межах одного із сіл Чорнобаївського району та йому видано державний акт про право власності на вказану земельну ділянку для ведення товарного сільського виробництва.

При цьому, всупереч вимогам ч. 5 ст. 22 Земельного кодексу України землі сільськогосподарського призначення не можуть передаватись у власність іноземцям, особам без громадянства, іноземним юридичним особам та іноземним державам.

Оскільки було порушено вимоги Земельного кодексу України Золотоніська окружна прокуратура звернулась до суду з позовом, який задоволено в повному обсягу, припинено право приватної власності на земельну ділянку площею майже 3 га загальною вартістю майже 2 млн. грн. та її повернуто державі.