Золотоніською місцевою прокуратурою в ході реалізації повноважень, наданих ст. 23 Закону України «Про прокуратуру», встановлено, що в кінці 2015 року Головним управлінням Держгеокадастру у Черкаській області проведено земельні торги, відповідно до яких переможцем визначено одне із товариств з обмеженою відповідаальністю та з останнім укладено ряд договорів оренди земельних ділянок загльною площею 115,41 га, вартістю 250 млн.грн.

Проте, як встановлено, орендар всупереч істотним умовам договорів оренди не використовує зазначені землі за цільовим призначенням, не провів агрохімічне обстеження жодної орендованої земельної ділянки та упродовж тривалого часу не сплачує передбачену договорами орендну плату. За вказаних обставин є всі підстави для  до розірвання договорів оренди землі за рішенням суду відповідно до вимог ст.ст. 31, 32 Закону України «Про оренду землі», ст. 651 ЦК України та повернення земельних ділянок у комунальну власність .

Враховуючи вказане, з метою поновлення порушених інтересів держави Золотоніська місцева прокуратура звернулась до суду з позовом про розірвання договорів оренди землі та повернення земельних ділянок у комунальну власність