Проблемою сьогодення є поширення наркоманії та зростання злочинності, пов’язаної з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів, яка набуває усе більших  масштабів і стає серйозним соціальним чинником, який негативно впливає на життя, здоров’я та благополуччя людей.

Тому правоохоронні органи спрямовують свою діяльність на виявлення та розкриття злочинів у сфері обігу незаконного обігу наркотичних засобів та притягнення винних до відповідальності.

Зокрема, в серпні 2020 року працівниками Золотоніського відділу поліції ГУНП в Черкаській області виявлено, що житель м. Золотоноша займається збутом психотропних речовин.

За вказаним фактом внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

В ході досудового розслідування встановлено, що 45-річний чоловік, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, всупереч встановленому законом порядку обігу психотропних речовин, з метою збуту, придбав речовину, обіг якого обмежено – амфетамін, яку в подальшому збув місцевому жителю, за грошові кошти в сумі 200 гривень.

На даний час досудове розслідування завершено, обвинувальний акт направлено до суду для розгляду по суті, винній особі загрожує покарання у вигляді позбавлення волі терміном від 4 до 8 років.