Золотоніською місцевою прокуратурою здійснювалось процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 259 КК України — тобто завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян,  знищення чи пошкодження об’єктів власності, а саме завідомо неправдиве повідомлення про підготовку вибуху, який загрожує загибеллю людей чи іншими тяжкими наслідками.

Під час досудового розслідування встановлено, що 39-річний місцевий житель, діючи умисно, посягаючи на громадську безпеку, в частині надання інформації про загрозу злочинних посягань, із мобільного телефону здійснив дзвінок на лінію екстреного виклику «102» Головного управління Національної поліції в Черкаській області, та повідомив працівникам поліції завідомо неправдиву інформацію про загрозу вибуху через замінування домоволодіння сусіда у м. Золотоноша, Черкаської області, яке у подальшому, під час проведення обстеження компетентними органами не підтвердилось.

На даний час досудове розслідування завершено, обвинувальний акт направлено до суду для розгляду по суті, винній особі загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від двох до шести років.