Золотоніською місцевою прокуратурою в ході реалізації повноважень, передбачених ст. 23 Закону України «Про прокуратуру» встановлено, що                         одне із підприємств, не сплатило  рахунки за скид до мережі Золотоніської міської каналізації стічних вод із забрудненням, концентрації яких перевищують гранично допустимі норми,  в розмірі майже 1 млн. грн.

Так, між КП «Міський водоканал» та підприємством укладено договори про надання послуг з постачання холодної води і водовідведення юридичним особам, відповідно до умов яких Виконавець зобов’язується своєчасно надавати Споживачеві відповідної якості послуги з постачання холодної води і водовідведення, а споживач зобов’язується своєчасно оплачувати надані послуги за встановленими тарифами у строки і на умовах, що передбачені договором.

Працівники КП «Міський водоканал» провели  відбір проб стічних вод підприємства, за якими здійснили лабораторні дослідження на вміст гранично допустимих концентрацій забруднюючих речовин в стічних водах, що потрапляють в каналізацію м. Золотоноша. За результатами чого, виявлено факт перевищення допустимих концентрацій забруднюючих речовин, у стічних водах, що зафіксовано у  протоколах дослідження стічних вод.

Підприємству виставлено рахунки за скид понаднормативних забруднень при порушенні встановлених показників, проте, на даний час плата за скид понаднормативних забруднень підприємством  не сплачена.

А тому, з метою поновлення порушених інтересів держави Золотоніська місцева прокуратура звернулась до суду з позовом про стягнення плати за скид понаднормативних забруднень.