Золотоніською місцевою прокуратурою в ході моніторингу додержання земельного законодавства органами державної влади, встановлено порушення Головним управлінням Держгеокадастру в Черкаській області норм земельного законодавства.

Так, наказом Головного управління  Держгеокадастру в Черкаській області затверджено документацію із землеустрою та надано громадянину у власність зі зміною цільового призначення для ведення особистого селянського господарства земельну ділянку, що розташовано в адміністративних межах одного із сіл Золотоніського району, загальною площею 1,9831 га, вартістю майже 3 млн. грн.

При цьому, встановлено, що вказаний громадянин у 2016 році вже використав право на безоплатну приватизацію земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства, отримавши земельну ділянку в адміністративних межаї іншої сільської ради, що суперечить вимогам чинного законодавства, зокрема ст.ст. 116, 118, 121 Земельного кодексу України.

Враховуючи вказане, з метою поновлення порушених інтересів держави Золотоніська місцева прокуратура звернулась до суду з позовом про визнання незаконними та скасування наказу Головного управління Держгеокадастру в Черкаській області та витребування земельної ділянки вартістю майже 3 млн. грн.