Золотоніська місцева прокуратура активно реагує на порушення, пов’язані з розпорядженням і використанням земель.

Так, Золотоніською місцевою прокуратурою за результатами реалізації вимог ст. 23 Закону України «Про прокуратуру» встановлено підстави представництва інтересів держави та вжито заходів щодо захисту інтересів однієї із територіальних громад в Канівському районі, завдяки яким до комунальної власності повернуто 3 га землі вартістю майже 8 млн грн.

Як встановлено, відповідно до положень Цивільного кодексу України, у разі відсутності спадкоємців за заповітом і за законом, заяву про визнання спадщини відумерлою зобов’язаний подати до суду орган місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини. Проте, сільська рада упродовж тривалого часу не вживали жодних заходів з цього приводу”.

З метою врегулювання земельних відносин у сфері невитребуваних часток (паїв) Золотоніська місцева прокуратура в інтересах держави звернулася до суду з заявами про визнання спадщини відумерлою та повернення у комунальну власність громад невитребуваних земельних часток після смерті їх власників.

Таким чином, на захист інтересів держави стала прокуратура, і за її позовами повернуто у власність громади 3 гектари землі вартістю майже 8 млн грн.