Проблемою сьогодення є поширення наркоманії та зростання злочинності, пов’язаної з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів, яка набуває усе більших  масштабів і стає серйозним соціальним чинником, який негативно впливає на життя, здоров’я та благополуччя людей.

Тому правоохоронні органи спрямовують свою діяльність на виявлення та розкриття злочинів у сфері обігу незаконного обігу наркотичних засобів та притягнення винних до відповідальності.

Зокрема, в березні 2019 року працівниками Золотоніського відділу поліції ГУНП в Черкаській області виявлено, що житель одного із сіл Золотоніського району займається збутом наркотичних засобів.

За вказаним фактом внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

В ході досудового розслідування встановлено, що 48-річний чоловік 27.03.2019 близько 18 години 30 хвилин, всупереч встановленому законом порядку обігу наркотичних засобів незаконно, з метою збуту перивіз в Золотоношу особливо небезпечний наркотичний засіб, обіг якого заборонено  – канабіс, масою майже 40 г, та поблизу одного із кафе в м. Золотоноша збув збув його, продавши за грошові кошти в сумі 1000 гривень.

Чоловік був раніше засудженим за вчинення злочинів у сфері незаконного обігу наркотичних засобі, на шлях виправлення не став та продовжив свою злочинну діяльність.

27.03.2019 чоловіка під час збуту затримано в порядку ст.. 208 КПК України та оголошено про підозру у вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 307 КК України, а саме незаконне придбання, зберігання з метою збуту, а також незаконний збут наркотичних засобів, вчинений повторно, особою яка раніше вчиняла злочин, передбачений ст. 309, 310 КК України.

Досудове розслідування триває, підозрюваному загрожує покарання у вигляді позбавлення волі терміном від 6 до 10 років.